Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ośmiu Ukraińców z nakazem opuszczenia Polski. Sankcje mogą sięgać nawet 30 tys. zł

am 17:04 25 kwietnia 2018
Nielegalnie zatrudnieni Ukraińcy w firmie modernizującej linię kolejową w Medyce zostali zatrzymani przez Straż Graniczną. Ośmiu obywateli Ukrainy otrzymało już nakaz opuszczenia Polski i zakaz wjazdu do państw Schengen przez rok.

Wspólna operacja SG i SOK pod kryptonimem „Infrastruktura” miała na celu ujawnienie cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w jednej z firm, prowadzących prace modernizacyjne linii kolejowej w Medyce.

Strażnicy graniczni z placówki w Medyce oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla przeprowadzili w kwietniu br. wspólne działania w ramach akcji „INFRASTRUKTURA”. Czynności prowadzone były pod kątem legalności zatrudnienia cudzoziemców wykonujących prace przy modernizacji linii kolejowej. Ustalono, że jedna z firm, prowadząca prace na trasie Przemyśl-Medyka nielegalnie zatrudniała ośmiu obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się rozbiórką starych szyn i podkładów kolejowych. Cudzoziemcy nie mieli pozwoleń na pracę.

Obcokrajowcy zostali zatrzymani i zobowiązani przez Straż Graniczną do opuszczenia Polski wraz z zakazem ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen przez najbliższy rok. Sankcje dotkną również polskiego pracodawcę zatrudniającego pracowników torowo-budowlanych. Za nielegalne powierzenie wykonywania im pracy grozi mu grzywna do 30 000 zł. 

Źródło: strazgraniczna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze