Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orkan Sabine sieje spustoszenie w Europie. Pierwsze skutki wichur także w Polsce

K.B. 7:41 10 lutego 2020
Orkan nazywany przez Niemców Sabine dotarł do Polski. IMGW wydał ostrzeżenia 2. i 3. stopnia przed silnym wiatrem. Żywioł spowodował już zniszczenia w zachodnich i północnych rejonach Polski. Ze względu na utrzymujące się niekorzystne warunki pogodowe w Europie odwołano w niedzielę 12 rejsów z Lotniska Chopina w Warszawie.

Nad Polskę nadciągnął głęboki i rozległy niż nazwany przez Niemców "Sabina". W poniedziałek rano IMGW utrzymał ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym wiatrem dla niemal całego kraju, a dla południowych powiatów woj. dolnośląskiego oraz podkarpackiego alert 3. stopnia.

Ostrzeżenia 2. stopnia IMGW wydano dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego (jego wschodnia część objęta jest alertem 1. stopnia, podobnie jak woj. podlaskie).

Ponad 300 razy interweniowali zachodniopomorscy strażacy w związku ze zdarzeniami wywołanymi silnym wiatrem - poinformował w poniedziałek rano rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP mł. kpt. Tomasz Kubiak. Nie było osób poszkodowanych.

Z powody silnego wiatru w niedzielę wieczorem odwołano przyloty do Wrocławia samolotów z Frankfurtu, Monachium oraz Paryża. W poniedziałek nie odbędą się m.in. loty do Monachium i Frankfurtu i nie przylecą samoloty z Amsterdamu i Monachium.

O utrudnieniach związanych z pogodą poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie Portu Lotniczego Wrocław.

Około 200 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru podjęli dolnośląscy strażacy w nocy z niedzieli na poniedziałek. W wyniku wichury około 3,4 tys. odbiorców w regionie nie ma prądu.

Na lotniskach w Warszawie, Gdańsku i Krakowie odwołano część rejsów do miast zachodniej Europy.

Ze względu na utrzymujące się niekorzystne warunki pogodowe w Europie odwołano w niedzielę 12 rejsów z Lotniska Chopina - poinformował Andrzej Klewiado z zespołu prasowego lotniska.

Chodzi o wyloty i przyloty do lub z Londynu, Amsterdamu, Dusseldorfu, Monachium, Brukseli i Paryża. Do Warszawy nie przyleciały też wieczorne samoloty Lufthansy z Frankfurtu oraz KLM z Amsterdamu.

W poniedziałek rano nie odlecą samoloty Lufthansy do Monachium z godz. 6 oraz do Frankfurtu o godz. 9.10.

Źródło: Interia, Dziennik, media , IMGW

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze