Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orędzie prymasa Polski: w te listopadowe dni wpatrujemy się w blask świętości

ASy 21:26 31 października 2020
Abp Wojciech Polak wygłosił dziś orędzie z powodu jutrzejszego święta Wszystkich Świętychprymas.pl
W orędziu wystosowanym przed Świętem Zmarłych, prymas Polski abp Wojciech Polak mówił: - Rozłóżmy nawiedzanie grobów naszych bliskich na wszystkie dni listopada, kiedy zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, również możemy zyskać odpust dla dusz cierpiących w czyśćcu.

Prymas Polski w wystąpieniu w TVP1, które wygłosił z podziemia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie zaznaczał:

- W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych stajemy w tym szczególnym miejscu z wiarą i wdzięcznością, pamiętając, że i my jesteśmy powołani do świętości. Jej zalążek został w nas złożony w czasie chrztu świętego. Wzrost zaś zależny jest od Bożej łaski, ale także od naszej odpowiedzi, od życia z Nim i w Nim.

Prymas nadmienił, że "wspominając naszych przodków w wierze, przywołując historie ich życia i świadectwo dawane Chrystusowi, uświadamiamy sobie raz jeszcze do czego jesteśmy wezwani i jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa":

- Taki przykład dał nam również Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, na którego beatyfikację wciąż czekamy, i który odcisnął tutaj, w Gnieźnie, wyraźny ślad swojej świętości.

Abp przytoczył słowa kard. Wyszyńskiego, który mówił, że "mamy nie tylko być w Kościele, mamy żyć w Kościele":

- Mamy nie tylko posługiwać się tekstami Ewangelii, ale według słów Ewangelii kształtować nasze codzienne życie. Mamy pamiętać, że nosimy w sobie nakaz, wezwanie rozwijania życia Bożego. Każdy z nas przez chrzest wszedł do rodziny Chrystusowej. I każdy z nas ma obowiązek obfitować, rosnąć, rozwijać się w duchu Bożym - dodał.

- W te listopadowe dni wpatrujemy się w blask świętości. Szukamy go w obliczach tych znanych, wielkich, wyniesionych do chwały ołtarzy, ale szukamy go także w twarzach naszych bliskich zmarłych, których w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny z miłością i tęsknotą wspominamy - podkreślił prymas Polski. 

- Rozłóżmy nawiedzanie grobów naszych bliskich na wszystkie dni listopada, kiedy, zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, również możemy zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. W ten sposób – modlitwą – najlepiej damy wyraz naszej pamięci o naszych bliskich zmarłych, a żywym okażemy troskę i miłość - powiedział prymas Polak.

Źródło: polskieradio24.pl, IAR, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze