Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy: Polska odzyskała niepodległość !

DW 13:49 11 listopada 2020
Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie telewizyjne w dniu Święta Niepodległości Polski.pexels.com
Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie telewizyjne w dniu Narodowego Święta Niepodległości Polski. Mówił o spełnieniu marzeń kilku pokoleń Polaków walczących o odzyskanie niepodległości. Oświadczył, że pandemia to czas trudnych decyzji. Apelował o oddawanie osocza przez osoby, które przeszły Covid-19, bo może to uratować życie chorym.

- 102 lata temu spełniło się wielkie pragnienie pokoleń Polaków. Państwo polskie wróciło na mapę świata. Polska odzyskała niepodległość! Urzeczywistniło się marzenie, za które wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę, cenę własnego życia. Pamiętajmy o nich w tym wyjątkowym dniu - oświadczył prezydent Andrzej Duda w orędziu.

ddd_670

Prezydent Polski podkreślił: 

- Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, która całkowicie zmieniła nasze codzienne życie. Od kilku tygodni zmagamy się z jej drugą falą. Dowiadujemy się o tysiącach nowych zakażeń i zachorowań, a także o ofiarach śmiertelnych. Sytuacja jest bardzo poważna.

Mówił również, że jest to wielkie wyzwanie dla wszystkich obywateli, dla służby zdrowia i władz państwowych. 

Prezydent stwierdził, że zadaniem państwa polskiego jest zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom.

Podziękował lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, diagnostom i całemu personelowi polskiej służby zdrowia oraz żołnierzom i policjantom, wszystkim funkcjonariuszom wszystkich służb mundurowych. 

Zwrócił się tez z apelem o oddawanie osocza. Zapewnił, że sam zamierza to zrobić w najbliższym czasie jak tylko zakończą się odpowiednie procedury medyczne. Zaznaczył, że osocze osób, które przeszły Covid-19 może uratować życie lub zmniejszyć objawy u innych chorych na koronawirusa.

- Państwo polskie to nie tylko instytucje, ale przede wszystkim to my, obywatele Rzeczypospolitej. Różnimy się między sobą, często bardzo mocno, ale wspólnie tworzymy nasz wspaniały kraj Polskę. I tylko wspólnie możemy poradzić sobie z największymi wyzwaniami - zauważył prezydent.

Orędzie zakończył słowami: - Niech żyje, wolna, niepodległa, suwerenna Polska, mocna naszą wspólnotą - zakończył swoje wystąpienie Andrzej Duda.

Źródło: Kancelaria prezydenta RP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze