Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Opublikowane przez Onet taśmy nie zaszkodziły premierowi Morawieckiemu. Ostatni sondaż rozwiewa wątpliwości

am 16:31 14 października 2018
FLICKR/STEVE HARDY/CC BY-ND 2.0
Większość Polaków nie zgadza się z tezą, że nagrania z "Sowy i Przyjaciół" mogły mieć negatywny wpływ na wizerunek premiera – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Taśmę z afery podsłuchowej, na której słychać Mateusza Morawieckiego, wówczas jako prezesa banku BZ WBK,  opublikował portal Onet. Instytut Badań Pollster przeprowadził ankietę, w której zapytano o ocenę premiera i wpływ upublicznionych nagrań na postrzeganie szefa rządu.

62 proc. ankietowanych stwierdziło, że premier Morawiecki to mocna strona Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwnego zdania było 38 proc. badanych. 75 proc. odpowiedziała jasno – nagrania nie mogły zaszkodzić premierowi.

Prof. Rafał Chwedoruk, pytany przez "Super Express" o wyniki sondażu, stwierdził, że opinia publiczna przyzwyczaiła się do skandali i podsłuchów. – Część wyborców interpretuje te nagrania jako rytuał, poza tym treść tych nagrań nie nadaje się do roli symbolu, jak to miało miejsce np. z taśmami ministrów PO – ocenił politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Badanie przeprowadzono 12 października na próbie 1003 dorosłych Polaków.

Źródło: Super Express

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze