Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Okno życia" dla zwierząt. Pierwsza taka inicjatywa w Polsce

ar 12:06 4 kwietnia 2021
Ciężkie również bywa lato, kiedy wczasowicze nie wiedzą, co zrobić ze swoim zwierzakiemPixabay.com/@8777334
Już w kwietniu w Aleksandrowie Łódzkim powstanie „okno życia" dla zwierząt. Często małe psy i koty trafiają na ulice, ponieważ okazały się nietrafionym prezentem świątecznym, bądź też właścicielom się znudziły. Ta inicjatywa ma temu zaradzić.

– Finansujemy darmową sterylizację, przygarniamy porzucone zwierzęta i znajdujemy im nowe domy – tłumaczyła Agata Kowalska, rzeczniczka aleksandrowskiego magistratu.

Osoby oddające zwierzęta muszą liczyć się z pewnym warunkiem

Właściciele muszą poddać sterylizacji rodziców szczeniąt lub kociąt. Wszystko po to, aby mieć pewność, że ci sami ludzie nie będą wielokrotnie wracać z kolejnymi czworonogami do aleksandrowskiego „okna życia". Koszty zabiegu będą pokrywane ze środków miasta.

Zwierząt nie będzie można oddać anonimowo
 
Oprócz zapisania suczki lub kotki na bezpłatną sterylizację, właściciele będą dodatkowo zobowiązani do podpisania dokumentu, w którym zrzekną się praw do zostawianego czworonoga. Małe psy i koty będą najprawdopodobniej przyjmowane raz w miesiącu, w konkretny dzień. Wstępnie mówi się o ostatnim czwartku miesiąca.

– Będziemy starali się płynnie podchodzić do pojawiających się potrzeb. Jeżeli ktoś będzie koniecznie chciał oddać zwierzęta wcześniej, niż w wyznaczonym terminie, to też się dostosujemy. Spodziewamy się, że zaczną do nas trafiać zwierzęta z całego województwa – zapewniła Kowalska.

Trudnym okresem dla zwierząt jest przede wszystkim zima. Wtedy małe psy i koty trafiają na ulice, ponieważ okazały się nietrafionym prezentem świątecznym. Ciężkie również bywa lato, kiedy wczasowicze nie wiedzą, co zrobić ze swoim zwierzakiem  i niejednokrotnie zostawiają je przy drodze.

 

Źródło: national-geographic.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze