Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ojciec Święty Benedykt XVI dziś świętuje swe 91. urodziny

M.N. 15:42 16 kwietnia 2018
Wikimedia Commons
11 lutego 2013 roku papież Benedykt XVI ogłosił, że rezygnuje z papieskiego urzędu. Od tego momentu minęło już ponad 5 lat, a dzisiaj papież senior Benedykt XVI obchodzi swoje 91 urodziny. Jego osoba i nauczanie nadal wywierają wpływ na Kościół.

Po ustąpieniu z posługi papieskiej nowym miejscem zamieszkania papieża seniora stał się klasztor Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Ojciec Święty Benedykt XVI służy modlitwą wstawienniczą w intencjach wspólnoty Kościoła. Prowadzi bardzo uregulowane życie – każdy dzień zaczyna o tej samej porze, a po Mszy św. Papież senior przyjmuje wizyty – ostatnio Ojca Świętego odwiedził laureat nagrody Ratzinger 2011, opat Maximilian Heim, wraz z Cystersami z Heiligenkreuz w Austrii. Popołudniami Benedykt XVI często spaceruje po Ogrodach Watykańskich.

W klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie odbędą się dzisiaj obchody urodzinowe Ojca Świętego seniora. W uroczystości wezmą udział brat papieża seniora, 94-letni ks. prałat George Ratzinger, a także jego sekretarz osobisty, a zarazem prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein.

Sam papież Benedykt XVI z wielkim wzruszeniem wspomina dzień swojej rezygnacji z posługi Biskupa Rzymu. W wywiadzie z niemieckim dziennikarzem, Peterem Seewaldem, Benedykt XVI powiedział: „Serdeczności, pożegnania, łzy współpracowników.

TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze