Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odlot! Stolica nie chce honorować Lecha Kaczyńskiego, ale będzie mural napisem "Konstytucja"

A.N 11:54 2 lutego 2020
Gazeta Polska
Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej chcą by na jednej z warszawskich kamienic powstał mural z napisem "Konstytucja". "Wyrażam pełne poparcie dla tego pomysłu" - czytamy w odpowiedzi prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.

Napis ma być graficznie tożsamy z  grafiką, jaką na koszulkach i transparentach noszą przedstawiciele opozycji i uczestnicy antyrządowych protestów.

Inicjatywa powstania muralu wyszła od radych m.st. Warszawy z klubu Koalicji Obywatelskiej. "Wnioskujemy do pana prezydenta o wsparcie naszego pomysłu" - napisali w interpelacji, którą złożono w listopadzie. "Mural byłby symbolem utrwalania w przestrzeni publicznej w Warszawie naszej ustawy zasadniczej, oddalibyśmy jako mieszkańcy ogromny szacunek dla Konstytucji obowiązującej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej" - dodano.

"W odpowiedzi na interpelację uprzejmie informuję, że wyrażam pełne poparcie dla pomysłu wykonania muralu z napisem 'Konstytucja'" - napisała w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego Aldona Machnowska-Góra, pełniąca obowiązki dyrektora ds. kultury i komunikacji społecznej.

Jak podkreślono w odpowiedzi skierowanej do radnych, mural "byłby wyrazem szacunku dla fundamentu demokracji, który powinien być wspólną wartością dla wszystkich mieszkańców Warszawy". "Realizatorem muralu powinna zostać instytucja kultury m.st. Warszawy" - czytamy.

Źródło: wawalove.wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze