Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oddawali krew, oddawali swoje życie. Jesteśmy winni im nie tylko pamięć, ale… Ważna słowa premiera Morawieckiego

PR 12:22 1 sierpnia 2019
twitter.com/PremierRP
- To nie była zwyczajna walka, to była walka o przyszłość nie tylko Polski, a o przyszłość świata. Powstańcy Warszawscy walczyli o lepszą Polskę, by mogła istnieć, walczyli o wolny świat – powiedział w Muzeum Powstania Warszawskiego premier Morawiecki.

 

Mateusz Morawiecki złożył kwiaty i zapalił znicz w Muzeum Powstania Warszawskiego pod dzwonem upamiętniającym dowódcę Powstania, generała brygady Antoniego Chruściela "Montera". Premier złożył też kwiaty pod tablicą upamiętniającą głównego inicjatora powstania Muzeum Powstania Warszawskiego, ówczesnego prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego. 

W przemowie szef rządu nawiązał do powstańczej pieśni "Warszawskie dzieci".

- Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój, za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!. I dawali krew, oddawali życie chłopcy i dziewczęta tamtych pamiętnych dni, tamtych strasznych lat. Jesteśmy winni im nie tylko pamięć, ale też wdzięczność jako państwo, jako naród  powiedział Mateusz Morawieck

- Bronili wtedy człowieczeństwa, bronili nie tylko szans na przetrwanie, nie tylko honoru i walczyli nie tylko o przyszłość narodu. Walczyli o elementarne zasady, wartości, takie jak miłość do ojczyzny, wierność, honor, prawda. I dlatego są dzisiaj powstańcy warszawscy dla nas na pierwszym miejscu w panteonie naszych wszystkich bohaterów - powiedział premier. 

Premier stwierdził, że "nie byłoby wolnej Polski bez tamtej hardej postawy, bez walki z bestią, z bestią niemiecką, bestią, która wbiła kły w Warszawę, wbiła kły w Polskę". 

- To nie była zwyczajna walka. To była walka o przyszłość nie tylko Polski - o przyszłość świata. Można spokojnie powiedzieć, że powstańcy warszawscy walczyli o lepszą Polskę, o to, żeby Polska w ogóle była, żeby mogła istnieć, ale walczyli również o lepszy świat. Dlatego cały świat winien jest pamięć po ostatnie dni powstańcom Warszawy, tamtemu wielkiemu zrywowi, który miał miejsce latem w 1944 roku - powiedział Morawiecki. 

- My pamiętamy i nie tylko pamiętamy: w oparciu o tamte czyny, tamtą walkę budujemy naszą przyszłość, budujemy dzisiaj przyszłość Polski. Oni w ten sposób zwyciężyli - dodał. 

 

Główne uroczystości odbędą się o 17.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Weźmie w nich udział prezydent Andrzej Duda i przedstawiciele najwyższych władz państwowych. 

 

 

 Czytaj także:

Po plecach przechodzą ciarki... Posłuchajcie, co mają do przekazania prawdziwi bohaterowie!

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze