Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Od Babci Krysi dla powodzian”. Stowarzyszenie Aktywny Senior pomaga powodzianom i służbom

mm 15:56 13 lutego 2021
zdjęcie ilustracyjneCDC/Unsplash
Działające w Płocku i diecezji Stowarzyszenie Aktywny Senior dostarcza obiady dla osób ewakuowanych oraz służb zaangażowanych w ochronę miasta i okolic przed ewentualną powodzią. W ramach akcji pod nazwą „Od Babci Krysi dla powodzian” dowozi je do miejsc, gdzie oni przebywają.

Od pierwszych dni walki z powodziowym zagrożeniem Stowarzyszenie Aktywny Senior włączyło się w niesienie pomocy osobom i rodzinom dotkniętym skutkami podtopień w rejonie Płocka. Dla mieszkańców ewakuowanych do Bursy Miejskiej dostarczają codziennie ciepłe posiłki przygotowywane w restauracji „Gary Babci Krysi”.

– Akcja pomocowa jest naturalnym odruchem serca w dramatycznej sytuacji osób, które walczą z żywiołem – powiedział Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Członkowie i pracownicy stowarzyszenia nie zapominają o osobach, które od kilku dni, przez całą dobę pracują przy zabezpieczaniu brzegów Wisły, wałów i ratowaniu budynków znajdujących się na linii występującej z brzegów wody: strażakach, żołnierzach Wojsk Obrony Terytorialnej, mieszkańcach Płocka, którzy również włączyli się w pomaganie. Dla nich też przygotowuje ciepłe obiady w restauracji „Gary Babci Krysi”.

Stowarzyszenie współpracuje ze sztabem kryzysowym, aby wiedzieć, gdzie i ile obiadów dostarczyć.

Źródło: eKai

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze