Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego i OC. To przełom dla kierowców!

am 16:48 29 czerwca 2018
pixabay.com
Od 1 października tego roku kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego i OC – potwierdził minister cyfryzacji Marek Zagórski. To zmiana, która ułatwi życie wszystkim kierowcom. Minister zapowiedział jednocześnie, że będzie chciał rozszerzyć zapis również o prawo jazdy.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że od 1 października br., kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Policja będzie w stanie sprawdzić wszelkie potrzebne informacje w systemie informatycznym CEP (Centralna Ewidencja Pojazdów). Już dziś zgromadzone są tam informacje, które znaleźć można w dowodzie rejestracyjnym. Oprócz tego, dostępne są dane o polisie oraz o badaniu technicznym pojazdu.

 

Obecnie, kierowca nieposiadający przy sobie wymaganych dokumentów, podlega grzywnie w wysokości do 250 zł lub karze nagany. Przyjęte zmiany wciąż obligują kierowców do wożenia prawa jazdy.

Udając się do stacji kontroli pojazdów nadal trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, by uzyskać pieczątkę potwierdzającą przejście badania. Jest to niezbędne podczas kontroli służb poza granicami kraju. 

 

Źródło: polskieradio.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze