Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ociepa: Senatorowie powinni kierować się interesem państwa

A.N 16:00 18 października 2019
Telewizja Republika
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w programie Telewizji Republika „Wolne głosy popołudnie” był Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, wiceprezes partii Porozumienie.

 Gość Telewizji Republika odniósł się do prób dezawuowania wyniku wyborczego Zjednoczonej Prawicy.

 PiS, Zjednoczona Prawica nie tylko wygrało, ale też ma samodzielną większość.  (…) Po raz pierwszy z rzędu Polacy powierzyli samodzielną większość tej samej partii. To duży sukces – zaznaczył.

 Skomentował także niepewną większość w Izbie Wyższej Parlamentu: 

 Senat to kwestia niezakończona. Wierzę, że także tam będziemy mieć samodzielną większość. Nie sądzę, żeby wszyscy pozostali senatorowie byli przeciw PiS – powiedział

 – Gdyby wszyscy wystąpili przeciw Zjednoczonej Prawicy, to będzie zrobienie na złość nam na złość. Ze względu na rangę tej Izby, senatorowie powinni kierować się interesem państwa –  dodał.

 Redaktor Adrian Stankowski zauważył, że to prawica, w największym stopniu dała w tych wyborach szanse młodym ludziom: 

 – Ten Sejm jest odrobine starszy niż poprzedni, ale to właśnie Zjednoczona Prawica wystawiła młodych posłów, wielu z nich z tej szansy skorzystało. To prawica stawia na młode pokolenie. Zawsze przestrzegam kolegów z młodego pokolenia, że młodość to nie wszystko. Potrzebujemy doświadczenia osób starszych – stwierdził.

 Wiceminister skomentował także kwestię powierzenia funkcji Marszałka Seniora:

 – Śp. Kornel Morawiecki bardzo wysoko podniósł poprzeczkę. (…) Ktokolwiek nim zostanie będzie musiał pamiętać, że próba wykorzystania tej symbolicznej funkcji zostanie surowo oceniona przez opinie publiczna – podkreślił.

 Mariusz Ociepa przekonywał także, że nie ma żadnych tarć w obozie Zjednoczonej Prawicy:

– Mamy różne priorytety, ale oba ugrupowania kierują się interesem państwa. Wierzę, że zaznaczymy pewne akcenty. Jesteśmy dobrze nastawieni. Mamy poczucie partnerskich relacji z PiS – zapewniał.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze