Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ocena rozwoju polskiej gospodarki i nowe perspektywy

SM 17:16 24 grudnia 2019
Rok 2019 był dobry dla polskiej gospodarki. Prognozy były bardziej pesymistyczne niż okazały się realia. Tak dobre wyniki mogły wpłynąć na to, ze ok 40 % pracowników z dużych firm postanowiło oszczędzać w Pracowniczych Programach Kapitałowych, nie jest to niczym dziwnym, bo oszczędzać można na preferencyjnych warunkach.

Tempo w jakim inwestują polskie firmy, szczególnie sektor firm prywatnych przedsiębiorstw w obszarach związanych z postępem technologicznym pozostawia wiele do życzenia -powiedział Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju - cały czas brakuje polskich marek o znaczeniu międzynarodowym i to powinno być wyzwanie na przyszłe lata.

Gospodarkę nadal w głównej mierze napędza konsumpcja. Brakuje także rąk do pracy, wiec w przyszłym roku będziemy mieli do czynienia z rynkiem pracownika, aby nadążyć rozwojowi trzeba będzie więcej pieniędzy przeznaczyć na technologie i innowacyjność.

Polaka gospodarka potrzebuje długoterminowych oszczędności jak tlenu dlatego trzeba zwiększyć poziom oszczędności krajowych podkreślił Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

 

 

Więcej informacji w programie :


Źródło: telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze