Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Obrady okrągłego stołu ws. oświaty w Belwederze! Prezydent z pierwszą damą zaapelowali także do nauczycieli, aby umożliwili młodzieży zdanie egzaminów

M.N. 18:22 16 kwietnia 2019
fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP
Andrzej Duda poinformował o rozmowach jakie odbyły się między nim a przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego Dorotą Gardias. - Zgodziłem się z jej propozycją, by obrady okrągłego stołu ws. oświaty odbyły się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego", a miejscem obrad został Belweder - powiedział prezydent.

Poinformował, że spotkał się dziś z przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, szefową Forum Związków Zawodowych Dorotą Gardias, a rozmowa dotyczyła strajku nauczycieli i propozycji premiera Mateusza Morawickiego, by rozpocząć okrągły stół w sprawie oświaty. - Otóż ja uważam, że ten okrągły stół to jest dobry pomysł, bo do omówienia są nie tylko kwestie związane z wynagrodzeniami; tych kwestii jest znacznie więcej - powiedział.

Prezydent podkreślał podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Koła, że w sprawie strajku nauczycieli potrzebne jest wypracowanie kompromisu. - Wierzę w to, że ten kompromis zostanie wypracowany. Ale chcę bardzo mocno podkreślić, że można go wypracować wyłącznie w drodze spokojnych, rzeczowych negocjacji - oświadczył Andrzej Duda.

- Proszę, żeby umożliwić młodzieży zdanie egzaminów, bo dla nich samych i dla ich rodziców ma to znaczenie fundamentalne - mówił dziś w Kole prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zarówno on sam jak i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda solidaryzują się z nauczycielami.

Źródło: Telewizja Republika, media, IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze