Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Obchody 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

PZ 17:55 1 sierpnia 2020
Obchody wybuchu Powstania Warszwskiegoflickr.com
O 17.00 Warszawa wstrzymała oddech na minutę. Na ulicach przystanęli przechodnie, zatrzymały się samochody oraz komunikacja miejska. W ten sposób Warszawiacy oddają hołd powstańcom w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ze względu na epidemię koronawirusa, uroczystości związane z rocznicą powstania mają bardziej kameralny charakter. Organizatorzy zachęcali, aby śledzić wydarzenia w internecie, jednak jak co roku na rondzie Dmowskiego zgromadziło się kilka tysięcy osób, aby oddać część bohaterom.

 

Uczestnicy obchodów na rondzie Dmowskiego mieli ze sobą biało-czerwone flagi, opaski z kotwicami Polski Walczącej. Razem odśpiewali "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Po Wiśle pływały statki i łodzie, na których odpalano czerwone race.

Pamiętajmy, że w czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po Powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze