Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Obama wita papieża w Białym Domu. "Twoje przesłanie miłości i nadziei inspiruje tak wielu ludzi w całym kraju i na świecie"

zm 18:08 23 września 2015
Reuters/Telewizja Republika
– Przypominasz nam, że ludzie mogą być prawdziwie wolni, tylko kiedy mogą w wolności praktykować swoją wiarę – mówił prezydent Stanów Zjednoczonych podczas przemówienia powitalnego w ogrodach Białego Domu.

Podczas spotkania w ogrodach Białego Domu, prezydent serdecznie przywitał Franciszka oraz wyraził wdzięczność wobec jego pomocy w normalizacji stosunków z Kubą. – Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, za twoją pomoc w tworzeniu nowych początków naszych relacji z Kubą – podkreślił Obama.

Podziękował on też papieżowi za jego zaangażowanie w walkę na rzecz ochrony środowiska oraz podkreślił potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa wolności praktykowania swojej wiary. – Przypominasz nam, że ludzie mogą być prawdziwie wolni, tylko kiedy mogą w wolności praktykować swoją wiarę – mówił prezydent USA.

Prezydent Stanów Zjednoczonych oficjalnie przywitał papieża już na lotnisku, a następnie podczas przemówienia powitalnego w ogrodach Białego Domu. Na przywitanie papieża przybyło około 15 tysięcy osób.

W środę papież zakończył swoją czterodniową wizytę na Kubie, podczas której Franciszek chwalił m.in. dobre relacje pomiędzy państwem Raula Castro a Stanami Zjednoczonymi. – To znak tego, że górę wzięła kultura spotkania, dialogu, uniwersalnego systemu wartości nad systemem martwym na zawsze – stwierdził. Dodał, że powinno to być "wzorem pojednania dla całego świata w tej trzeciej wojnie światowej w kawałkach, której jesteśmy świadkami". Czytaj więcej

Papież spędzi teraz w Stanach Zjednoczonych 6 dni, podczas których m.in. spotka się amerykańskimi biskupami, wygłosi przemówienie w Kongresie oraz odprawi mszę kanonizacyjną w bazylice narodowego sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie. Czytaj więcej

Źródło: usnews.com/news, CNN, TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze