Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Obama krytykuje prawo o powszechnym dostępie do broni w USA

po 11:00 24 lipca 2015
Barack Obamatwitter/@StateDeptLive
Barack Obama przyznał, że największym problemem okresu jego prezydentury jest amerykańskie prawo, dające obywatelom niemal nieograniczony dostęp do broni. Prezydent podkreślił również, iż znacznie więcej osób ginie w wyniku morderstw popełnionych przy użyciu broni, niż w zamachach terrorystycznych.

– Gdy spojrzymy na liczbę Amerykanów, którzy zginęli w wyniku terroryzmu od 11 września to było ich mniej niż 100 osób. W tym czasie w wyniku masowych morderstw z użyciem broni palnej zginęły dziesiątki tysięcy. Trudności zmiany prawa w tym względzie są dla mnie niewątpliwie powodem do zmartwień, jednak nie oznacza to, że przestanę działać w tym kierunku w pozostałych 18 miesiącach prezydentury – powiedział w wywiadzie udzielonym stacji BBC, Barack Obama.

Prezydent podkreślił, że prawo nie ulega niestety zmianom nawet w wyniku licznych tragedii dokonanych przy użyciu broni. Problem jest rzeczywiście bardzo poważny. Nawet około godziny po udzieleniu wywiadu miał miejsce atak, w którym uzbrojony mężczyzna zaczął strzelać do bezbronnych osób oglądających film w jednym z kin w Luizjanie. Życie straciły tam co najmniej trzy osoby.

 

Wizyta Obamy w Kenii

W piątek prezydent Obama rozpoczął wizytę w kraju swojego nieżyjącego ojca, Kenii. Będzie to jego pierwsza wizyta, od kiedy został prezydentem USA. Wcześniej mimo licznych wizyt w państwach afrykańskich nie odwiedzał on Kenii. Było to związane z licznymi zarzutami stawianymi obecnemu prezydentowi Uhuru Kenyattcie. Ponieważ został on niedawno oczyszczony z większości zarzucanych mu przestępstw, amerykański prezydent zdecydował się wreszcie odwiedzić Kenię.

Źródło: telewizjarepublika, bbc.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze