Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowy budżet wojskowy USA przewiduje rozważenie lokalizacji stałej bazy w Polsce

M.N. 21:20 13 sierpnia 2018
Foto: eddtoro / shutterstock.com
Prezydent Donald Trump podpisze dziś plan przyszłorocznych wydatków obronnych Stanów Zjednoczonych na kwotę ponad 700 miliardów dolarów. W ustawie jest między innymi zapis o zbadaniu celowości zlokalizowania w Polsce stałej bazy wojsk amerykańskich.

Donald Trump podpisze uchwalony niedawno przez Kongres plan wydatków obronnych podczas ceremonii w bazie Fort Drum w stanie Nowy Jork. Amerykański prezydent spotka się z żołnierzami i powie im o priorytetach wojskowych jego rządu. Ustawa, którą ma podpisać, przewiduje wydatki obronne na rekordowym poziomie 717 miliardów dolarów. Dodatkowe środki przewidziano między innymi na podwyżki płac dla żołnierzy.

W ustawie zobowiązano także Departament Obrony do przygotowania raportu na temat celowości i zasadności rozlokowania w Polsce na stałe brygady amerykańskich wojsk lądowych. Pentagon ma ocenić, czy obecność takiej jednostki wzmocniłaby odstraszanie Rosji przed agresją w Europie Wschodniej i jakie działania mogłaby podjąć Moskwa w odpowiedzi na stworzenie stałej bazy w Polsce.

Raport ma także zawierać opis uwarunkowań prawnych, finansowych i logistycznych stałej obecności amerykańskiej brygady w Polsce. Dokument ma zostać przesłany do Kongresu do 1 marca przyszłego roku.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze