Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowelizacja specustawy o szczycie NATO. Rząd przyjął projekt

dcz 17:03 10 maja 2016
premier.gov.pl
Rząd przyjął projekt specustawy dotyczącej organizacji szczytu NATO, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przyjęty projekt jest nowelizacją ustawy z marca bieżącego roku o szczycie Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego w Warszawie. Nowelizacja wprowadza zapis, który mówi, że zamówienia na wszelkie usługi związane z organizacją szczytu tj. roboty budowlane, dostawy, obsługa będą wyłączone spod przepisów aktu Prawo zamówień publicznych.

Drugą zmianą jest zapis o dodatkowych uprawnieniach BOR-u w trakcie trwania szczytu. Funkcjonariusze będą mieli uprawnienia do rejestrowania dźwięku i obrazu w czasie przygotowań do wydarzenia. Jeżeli materiały nie będą stanowić np. dowodów przestępstwa, po 30 dniach zostaną zniszczone.

Podczas szczytu NATO zabronione będą zgromadzenia publiczne wcześniej niezarejestrowane. W nowelizacji uwzględniono również udział Centralnego Biura Antykorupcyjnego w przygotowaniach do wydarzenia – CBA będzie kontrolować prawidłowy ich przebieg.  

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze