Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe dowody już w 2018 r.? Szykują się duże zmiany

MD 9:53 29 września 2016
Telewizja Republika
Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, zapowiedziała, że nowe, elektroniczne dowody osobiste pojawią się prawdopodobnie do końca 2018 r. Mogą być one połączone m.in. z prawem jazdy lub kartą ubezpieczenia zdrowotnego.

- To jest projekt, który kompletnie niewykonany „odziedziczyliśmy” po poprzednikach. Kompletnie nic nie zrealizowano w kierunku wprowadzenia e-dowodów i zaczynamy zupełnie od zera – powiedziała minister cyfryzacji, Anna Streżyńska, o elektronicznych dowodach osobistych, które wejdą do użycia być może przed końcem 2018 r.

Minister podkreśliła, że w kwestii wprowadzenia nowego dokumentu jest jeszcze szereg szczegółów do ustalenia. Ministerstwo cyfryzacji współpracuje nad projektem wraz MSWiA oraz resortem zdrowia. Dyskutowane jest to, z jakimi innymi dokumentami może być zintegrowany e-dowód.

Niewykluczone, że elektroniczne dowody osobiste będą połączone m.in. z prawem jazdy i kartą ubezpieczenia zdrowotnego. Dowody z warstwą elektroniczną pierwotnie miały być wprowadzane już w roku 2011, jednak wówczas przeszkodą stać miało się wydłużone postępowanie przetargowe na dostawy blankietów. W 2012 r. projekt został wstrzymany w oczekiwaniu na „jednolitą politykę w zakresie uwierzytelniania obywateli”.

Źródło: Telewizja Republika, interia.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze