Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No i proszę! Przewodniczący Bundestagu wprost: Naszą (niemiecką) jedność zawdzięczamy Polakom!

sm 11:20 23 lipca 2018
fot. Facebook
Niemcy nie powinni zapominać, że swoją jedność zawdzięczają również Polakom i Węgrom - stwierdził w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla dziennika "Augsburger Allgemeinen" przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble.

W rozmowie były minister finansów RFN przywołał 1990 rok i zjednoczenie Niemiec. "Niemcy nie powinni zapominać, że naszą jedność zawdzięczamy również Polakom oraz Węgrom. W Polsce Solidarność przełamała pierwsze lody, a Węgry otworzyły granice z Austrią dla obywateli NRD" - powiedział Schaeuble.

 

Przewodniczący niemieckiego parlamentu wypowiedział się również w kwestii różnic między krajami Europy Wschodniej a rządem w Berlinie w polityce azylowej. "Musimy podchodzić z szacunkiem również do tych, którzy nie podzielają naszego zdania" - ocenił.

 

Wpływowy polityk w "Augsburger Allgemeinen" wyraził się sceptycznie wobec pomysłu startowania współtworzącej rząd w Berlinie bawarskiej CSU w wyborach w całych Niemczech. "Cechą szczególną CSU obok jej politycznej siły jest również jej bawarska tożsamość" - wskazał. Stając się partią ogólnoniemiecką siostrzane wobec CDU ugrupowanie ryzykowałoby utratę jej części - ocenił.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze