Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niezwykły klip z udziałem premiera. MUSISZ TO ZOBACZYĆ!

AS 18:48 5 kwietnia 2019
zrzut z ekranu serwisu Twitter
Kancelaria premiera zaprezentowała specjalny klip z udziałem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego – Polska to niezwykłe miejsce. Jesteśmy krajem niezwykłych ludzi, wielkiej historii, pięknej przyrody i architektury, a także imponującego sukcesu gospodarczego - mówi premier.

– Polska to niezwykłe miejsce. Jesteśmy krajem niezwykłych ludzi, wielkiej historii, pięknej przyrody i architektury, a także imponującego sukcesu gospodarczego. To pomysłowi i pracowici Polacy napędzają polską gospodarkę. Gospodarka to przede wszystkim ludzie, ale warto też przytoczyć kilka liczb. W latach 2016-2018, polska gospodarka urosła o prawie 15%. To znacznie więcej niż średnia unijna. W ciągu ostatnich trzech lat bezrobocie spadło prawie o połowę, do poziomu najniższego po 1990 roku. Nie tylko pracy jest coraz więcej, rosną też nasze zarobki. Od 2015 roku, miesięczna polska płaca wzrosła średnio o ok. 20% – powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

– Ważne przy tym, że dynamicznie rosną pensje wszystkich Polaków oraz płaca minimalna, a nie tylko zyski najlepiej sytuowanych. A w zeszłym roku wzrost gospodarczy był najwyższy od 11 lat i to przy bardzo niskiej inflacji, czyli bardzo niskim, średnim wzroście cen. Dbamy o dzisiaj, ale nie zapominamy o jutrze i budujemy solidne fundamenty do dalszego rozwoju. Polska jest jednym z liderów reindustrializacji. Od 2015 roku w Polsce powstało kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy w przemyśle. Zatrudnienie w tym sektorze rosło dwa razy szybciej, niż w całej Unii Europejskiej. Polska wprowadziła też wiele szeroko zakrojonych programów społecznych wspierających polskie rodziny. To między innymi dzięki wsparciu państwa w ostatnich latach, skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o niemal połowę – kontynuował premier.

– Ten rozwój odbywa się przy jednoczesnym spadku polskiego długu publicznego w stosunku do PKB. W 2018 roku dług spadł poniżej 50% PKB, do najniższego poziomu od 10 lat. Między innymi z tych powodów agencja FTSE Russell zakwalifikowała polską gospodarkę do grona rynków rozwiniętych. Nikt nie awansował do tego grona od prawie dekady. Gospodarka i społeczeństwo idą w parze, są ze sobą bezpośrednio związane i my idziemy tą drogą. Idziemy tą drogą także przy realizacji naszych zapowiedzi z nowej piątki– zakończył szef rządu.

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze