Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niezłe "jaja". W PE na wniosek lewaków odbyła się debata o edukacji seksualnej w Polsce!

sm 22:27 21 października 2019
Debata na temat edukacji seksualnej w Polsce odbyła się w poniedziałek wieczorem w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Debata została zorganizowana na wniosek grupy Socjalistów i Demokratów, do której należy partia Wiosna. Uczestniczyło w niej niewielu posłów, sala praktycznie była pusta. Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski; polscy europosłowie wypowiadali się też najbardziej emocjonalnie.

 

Europoseł Robert Biedroń (Wiosna) powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”. „Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii” – powiedział Biedroń.

 

Anna Zalewska (PiS) w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”. „Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej” – powiedziała.

 

Dodała, że debata została zorganizowana, mimo że edukacja seksualna jest wyjęta spod jurysdykcji traktatów europejskich. „Edukacja seksualna w Polsce jest (…) w prawie oświatowym, jest na każdym poziomie edukacji” – mówiła.

 

W debacie wzięli udział także inni europosłowie PiS i PO. 

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze