Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

,,Niemożliwe do przecenienia są dokonania ludzi wiedzy, którzy całym umysłem i sercem służyli odrodzonej niepodległej Ojczyźnie''

AS 11:16 1 października 2018
Grzegorz Jakubowski KPRP
– Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Nowy rok kształcenia i badań. Nowy rok odkryć naukowych i rodzących się pasji. Nowy rok trudnej i wytężonej, a zarazem pięknej i fascynującej pracy intelektualnej. Z tej okazji całemu środowisku akademickiemu chcę złożyć wyrazy szacunku i uznania oraz najlepsze życzenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Tegoroczna inauguracja ma charakter szczególny, bo odbywa się w wyjątkowym czasie, czasie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przed stu laty odrodziła się wolna Polska, a wraz z nią odrodziła się również Rzeczpospolita Akademicka. Nie sposób przecenić zasług uczonych i studentów w zmaganiach doby zaborów o zachowanie narodowej tożsamości i wiary Polaków w odzyskanie własnego suwerennego, wolnego państwa. Pamiętamy także o udziale w walce zbrojnej o wolność żołnierzy-ochotników 36. Pułku Piechoty Legii Akademickiej i wielu innych jednostek, złożonych ze słuchaczy uczelni wyższych - mówił prezydent. 

 

– Niemożliwe do przecenienia są dokonania ludzi wiedzy, którzy całym umysłem i sercem służyli odrodzonej niepodległej Ojczyźnie. Ich osiągnięcia walnie przyczyniły się do podniesienia kraju ze zniszczeń wojennych i odbudowy przez nasz naród wolnej Rzeczypospolitej. Aby podkreślić i uhonorować wybitną rolę, odegraną przez środowisko akademickie w tamtej przełomowej epoce, postanowiłem do grona osób odznaczonych pośmiertnie Orderami Orła Białego, które wręczę 11 listopada, włączyć czworo jego przedstawicieli: Stefana Banacha, Hilarego Koprowskiego, Leona Petrażyckiego i Marię Skłodowską-Curie - podkreślił Andrzej Duda. 

 

TREŚĆ CAŁEGO PRZEMÓWIENIA - TUTAJ

 

 

 

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze