Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecka gazeta chwali Premier Szydło i ministra Waszczykowskiego, pisząc, że są "kwiatem z Polski"

sm 20:49 30 sierpnia 2016
KPRM
Niemiecki dziennik "Tagespost" niespodziewanie pochwalił polską Premier Beatę Szydło i ministra Witolda Waszczykowskiego. "Polska roku 2016 zdecydowanie zabiera głos w sprawach Europy, udziela rad, przejmuje odpowiedzialność i chce kształtować kontynent na podstawie wartości".

Chodzi o artykuł pod tytułem: "Kwiaty z Polski", gdzie publicysta Stefan Meetschen pisze, że słowa Wyspiańskiego: "Niech na całym świecie wojna, byle Polska wieś zaciszna, byle Polska wieś spokojna" straciły na aktualności, ponieważ Polska nie jest już zamknięta w sobie.

Niemiecki dziennik chwali premier Beatę Szydło, która "uprzejmie, z szacunkiem i bez polemiki" przyjęła w Warszawie "z powodu swojej polityki gościnności we własnym kraju częściowo kontrowersyjną" szefową niemieckiego rządu Angelę Merkel.

Również ciepłe słowa pojawiły się odnośnie polskiego ministra Witolda Waszczykowskiego. Dziennik zauważa, że Waszczykowskiego, który "w sposób suwerenny" reprezentował Polskę na jubileuszowym spotkaniu Trójkąta Weimarskiego na zamku Ettersburg w ostatnią niedzielę. Autor podkreśla, że Polska chce ożywienia współpracy z Niemcami i Francją szczególnie w obliczu "niezwykłych wyzwań stojących przed Europą". "To, jak rzeczywiście wyglądać będzie sytuacja Unii Europejskiej w tych trudnych czasach, będzie jednak w decydujący sposób zależało od wyniku przyszłorocznych wyborów w Niemczech i we Francji" – pisze "Tagespost".

 

Źródło: Tagespost

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze