Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy szykują się na powrót Bundesligi! Media: na meczach do 300 osób

M.N. 20:35 22 kwietnia 2020
/ facebook.com/rl9official
Co najwyżej 300 osób będzie mogło przebywać na stadionach podczas meczów niemieckiej Bundesligi – poinformował magazyn „Der Spiegel”, powołując się na dokument przygotowany przez komisję medyczną tamtejszej futbolowej federacji (DFB).

Już wcześniej ogłoszono, że do końca sierpnia w Niemczech zabronione są wszelkie imprezy masowe ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Gdyby rozgrywki Bundesligi udało się wznowić w maju, spotkania będą rozgrywane przy pustych trybunach.

 „Der Spiegel” przekazał, że łączna liczba osób podczas meczów nie mogłaby przekroczyć 300. Chodzi o zawodników obu drużyn, sztaby trenerskie, sędziów, personel pomocniczy i techniczny itd.

Ponadto dokument, przygotowany przez szefa komisji medycznej DFB Tima Meyera, zawiera m.in. zasady dot. bezpieczeństwa, wytyczne w sprawie testów itd. Obecnie zespoły trenują w małych grupach, a raport obejmuje katalog zasad, by wszyscy piłkarze mogli trenować razem.
 
W czwartek w Niemczech odbędzie się wirtualna debata władz piłki nożnej ligowej (DFL) z przedstawicielami 36 drużyn 1. i 2. Bundesligi.

Niedawno część polityków opowiedziała się za wznowieniem rozgrywek najwyższej klasy od 9 maja, jeśli zostaną spełnione konkretne kryteria.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze