Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy oskarżają Rosję o kłamstwo. Ponad 100 tys. żołnierzy Kremla przy granicy NATO

ds 16:33 7 września 2017
flickr.com/Dmitry Terekhov/CC BY-SA 2.0
Niemcy kwestionują oficjalne dane Rosji i Białorusi na temat skali manewrów Zapad 2017. Zachód twierdzi, że Kreml wyśle na poligony w pobliże Polski i państw bałtyckich nie 13 tys., ale aż 100 tys. żołnierzy. To stanowcze stanowisko przedstawiciela państw NATO ws. ćwiczeń armii Rosji.

– Bezdyskusyjne jest to, że obserwujemy demonstrację zdolności i siły Rosjan – mówił dziennikarzom niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen, która uczestniczy w spotkaniu unijnych szefów resortów obrony w Tallinnie.

– Ten, kto w to wątpi, powinien tylko spojrzeć na duże liczby sił uczestniczących w ćwiczeniach Zapad: ponad 100 tys. – powiedziała von der Leyen na wspólnej konferencji prasowej ze swoją francuską odpowiedniczką Florence Parly.

– Rosja ma globalną strategię spektakularnego demonstrowania siły - oceniła Parly. - Stosuje strategię zastraszania – dodała, ostrzegając, że jakikolwiek rosyjski atak na państwo bałtyckie lub Polskę byłby traktowany jak atak na cały Sojusz.

Zaplanowane na 14-20 września manewry, które odbędą się na Białorusi, Morzu Bałtyckim, na zachodzie Rosji i w obwodzie kaliningradzkim, wywołują niepokój w NATO mimo zapewnień Moskwy, że scenariusz ćwiczeń jest czysto obronny.

 

 

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze