Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niedzielski podziękował oddającym osocze ozdrowieńcom z COVID-19. Rozpoczynają się Dni Honorowego Krwiodawstwa

ASy 11:36 22 listopada 2020
zdjęcie podglądowepixabay
W niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski złożył na Twitterze wyrazy wdzięczności wszystkim Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom pomagającym pacjentom, dla których krew jest szansą powrotu do zdrowia.

Z okazji rozpoczynających się dziś Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża szef resortu zdrowia podziękował honorowym krwiodawcom, a szczególnie tym osobom, które po pokonaniu koronawirusa zdecydowały się oddać osocze w celu ratowania zdrowia i życia pacjentów chorych na COVID-19.

Minister Adam Niedzielski napisał w mediach społecznościowych, że honorowi krwiodawcy są wspaniałym przykładem tego, że praca na rzecz drugiego człowieka jest misją i wartością nadrzędną. Podziękował również wszystkim organizacjom i instytucjom oraz pracownikom służby zdrowia i wszystkim osobom dbającym o to, by Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mogły bez przeszkód wykonywać swoją pracę.

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polski Czerwony Krzyż ustanowił w 1972 roku. Obchodzone są w dniach 22-26 listopada, a ich celem jest docenienie zasług honorowych dawców krwi w całej Polsce.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze