Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Nie dla podatku miedziowego”. Nowy projekt ustawy PiS

po 13:30 27 lipca 2015
Konferencja PiSTwitter.com/pisorgpl
W poniedziałek o godzinie 13 odbyła się w Lubinie, przy Szybie Wschodnim „Bolesław” KGHM, konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w niej udział Mariusz Błaszczak, Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski. Posłowie przedstawili nowy projekt ustawy, wprowadzający zwolnienie od podatku na wydobycie srebra i miedzi.

Konferencję rozpoczęła rzecznik prasowy PiS, Elżbieta Witek. Podkreśliła, że kiedy w 2011 roku premier Tusk mówił o podatku miedziowym, PiS zwracało uwagę, że odbije się to negatywnie nie tylko na samorządach, ale wszystkich podmiotach współpracujących z KGHM.

– Także sejmik województwa i zarząd KGHM protestowały przeciwko wprowadzeniu tego podatku, ale nikt nas wtedy nie słuchał. Spadek rentowności idący razem ze spadkiem cen na miedz i srebro to obecnie niemożność inwestowania przez KGHM. Jest to zakład który powinien być szczególnie chroniony. Za czasów rządów PiS, KGHM było na liście spółek strategicznych. PO zdjęła go z tej listy – powiedziała Witek

Jeśli Platforma będzie rządziła dłużej, koszty dalej będą się powiększały - dodała.

Drugi w kolejności głos zabrał Mariusz Błaszczak, który przedstawił propozycję PiS. – Projekt powstał pierwotnie jako dotyczący wyłącznie KGHM, a potem rozszerzony o kwestie dot. gazu łupkowego. Proponujemy aby zwolnić od podatku na wydobycie miedzi i srebra. Powinniśmy zadbać o to, aby surowce były wykorzystywane na rzecz rozwoju polski – powiedział przewodniczący.

– Koalicja rządząca sprzedała ostatnio PKP Energetyka, a wcześniej akcje Ciechu. W 2007 roku Donald Tusk obiecywał, że nie będzie prywatyzował KGHM, a w 2010 r. 10% jego akcji zostało sprzedanych. Protestujemy przeciwko takim działaniom i dlatego składamy do sejmu prosty projekt składający się z dwóch artykułów – stwierdził Błaszczak.

Głos na konferencji zabrał również Stanisław Karczewski. – Rząd Ewy Kopacz przekształcił się w kampanię wyborcza. Już dwukrotnie apelowaliśmy do Ewy Kopacz aby zaprzestała tak licznych wyjazdów. To nieuczciwe działanie bo to my, podatnicy za te podróże – powiedział szef sztabu wyborczego PiS.

 

 

Konferencja była odpowiedzią PiS na kolejną podróż premier Kopacz – tym razem na Dolny Śląsk.

Czytaj więcej o dwudniowej wizycie Ewy Kopacz i ministrów na Dolnym Śląsku

Źródło: telewizjarepublika.pl, http://livestream.com/accounts/10494368

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze