Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nawałka uszczuplił kadrę o trzech zawodników. Niedługo zgrupowania reprezentacji

am 13:07 18 maja 2018
twitter.com
Mistrzostwa świata w Rosji zbliżają się wielkimi krokami. Trener reprezentacji Polski Adam Nawałka przedstawił kadrę drużyny narodowej, która uda się na zgrupowania w Juracie i Arłamowie. To ostatnie przygotowania do sportowej imprezy.

Na liście figuruje 32 powołanych zawodników. Ostateczną, 23-osobową kadrę na mistrzostwa świata w Rosji, trener Nawałka ogłosi 4 czerwca, w trakcie zgrupowania w Arłamowie. Na aktualnej liście nie znaleźli się Damian Kądzior, Maciej Makuszewski i Krzysztof Piątek, którzy wcześniej byli jeszcze brani pod uwagę.

– Selekcji dokonaliśmy na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach, które potwierdziły siłę drużyny - tłumaczy Adam Nawałka. Szansę wyjazdu na turniej do Rosji będą mieli również zawodnicy młodego pokolenia, którzy w obecnym sezonie wyróżniali się w rozgrywkach ligowych. Przed nami wielkie wyzwanie, jakim są mistrzostwa świata – podkreśla. 

– Przystępując do rywalizacji z najlepszymi drużynami naszego globu, musimy być optymalnie przygotowani w każdym aspekcie. Chcemy maksymalnie wykorzystać czas od zakończenia rozgrywek ligowych i pucharowych do pierwszego meczu turnieju z Senegalem w Moskwie. Czeka nas intensywna praca w oparciu o szczegółowy plan, uwzględniający wszystkie elementy przygotowania i indywidualizację obciążeń treningowych – wyjaśnia Nawałka. 

0007dazjkoncog9wc123f4_670

Źródło: onet.pl, rmf24.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze