Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Naukowcy: Konkluzje raportów MAK i Komisji Millera należy uznać za fałszywe

apu 17:29 3 listopada 2014
kadr z animacji "Jak zginął prezydent RP"
– W ciągu czterech lat badań naukowcy różnych dziedzin doszli do zgodnych i ważnych wniosków, które nakazują odrzucenie oficjalnej hipotezy mówiącej o obcięciu skrzydła przez drzewo i rozbiciu samolotu wskutek uderzenia o ziemię – piszą naukowcy z największych polskich uczelni w oświadczeniu po III Konferencji Smoleńskiej.

Ostatnia z nich – III Konferencja Smoleńska – odbyła się w Warszawie 20 października.

Jak czytamy w oświadczeniu: "Podobne inicjatywy niezależnych naukowców w zachodnich demokracjach określa się mianem „śledztwa akademickiego”. Właśnie takie śledztwo akademickie zainspirowane przez fizyka Richarda Feynmana wskazało właściwą przyczynę katastrofy promu Challenger w 1986 roku".

Autorzy oświadczenia piszą, że z wyników badań naukowców różnych dziedzin jasno wynika, iż podawana przez rosyjski MAK i powtórzona przez Komisję b. szefa MSW Jerzego Millera przyczyna katastrofy – zderzenie Tu-154 M z brzozą – jest fałszywa. "Przeczą jej zarówno prawa mechaniki, jak i zgromadzona obszerna dokumentacja – wygląd szczątków samolotu oraz ich rozłożenie na powierzchni ziemi" – czytamy w oświadczeniu.

"Przyjmując do wiadomości ustalenia i wnioski Konferencji Smoleńskich oraz kierując się obowiązkiem poszukiwania prawdy, Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Łodzi zwracają się z apelem do środowisk naukowych, by te zainicjowały stosowne uchwały senatów uczelni i rad naukowych instytutów PAN, które umożliwią pracownikom naukowym włączenie się do badań i starań o ich finansowanie" – piszą naukowcy z AKO.

"Jest to tym bardziej konieczne, że stosowne organa państwowe od ponad czterech lat wykazują niesłychaną nieporadność i demonstracyjnie nie podejmują żadnej dyskusji z ustaleniami naukowców, a ich własne analizy i ekspertyzy urągają zasadom śledztwa i metodologii badania katastrofy" – dodają autorzy oświadczenia.

Pod oświadczeniem podpisało się prawie 40 naukowców i pracowników naukowych z uniwersytetów, uczelni wyższych o ośrodków naukowych PAN w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Źródło: www.telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze