Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Naukowcy alarmują! Liczba zgonów z powodu upałów wzrośnie

EmaPob 19:00 6 sierpnia 2017
Flickr.com
Zmiany klimatu to jeden z najważniejszych globalnych problemów. Szczególnie niebezpieczne są upały. Do końca XXI wieku liczba zgonów z ich powodu może wzrosnąć o 5400 procent - alarmują naukowcy.

Przedstawione w sobotę badania wykazały, że liczba ta ma wzrosnąć pięćdziesięciokrotnie. Rocznie ma umierać 3000 osób, do końca wieku zaś 152 tysiące.

Badania opublikowano w czasopiśmie "The Lancet Planetary Health". Najbardziej dotknięta upałami zostanie Europa południowa. Tam liczba zgonów spowodowana przez upały wzrośnie nawet siedemdziesięciokrotnie.

Fala upałów w Europie

Obecna fala upałów dostała imię Lucyfer. Temperatura potrafi dochodzić w europejskich krajach do nawet 46 stopni Celsjusza. Żar może lać się z nieba jeszcze przez dwa tygodnie.

Pożary w ostatnim czasie pustoszyły Hiszpanię, Portugalię, Włochy i Francję. Teraz trwają między innymi na Bałkanach. Z ogniem w wysuszonych przez słońce lasach nie radzi sobie Albania, prosi Unię Europejską o pilną pomoc.

We Włoszech i Rumunii od początku miesiąca z powodu upałów zmarło co najmniej pięć osób. Gwałtownie wzrosła również liczba zasłabnięć. Dotychczasowo stosowane sposoby ochrony przed upałem i słońcem niedługo mogą nie wystarczać.

 

 

Źródło: TVN Meteo

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze