Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nauczyciele rozpoczną strajk 1 września? Broniarz: To wymysły. Nie ma tematu

JJ 16:57 25 sierpnia 2020
Sławomir Broniarz na konferencji w marcu 2019 r. wraz z przedstawicielami ZNP zapowiada strajk nauczycieli. Strajk rozpoczął się w kwietniu tego samego rokuYoutube/TV Republika
W mediach pojawiały się w ostatnim czasie spekulacje, jakoby nauczyciele mieli od 1 września 2020 rozpocząć kolejny strajk. Do tych informacji odniósł się przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz.

Jak wynika z dotychczasowych informacji rządu, zwłaszcza szefa MEN, Dariusza Piontkowskiego, wszystko wskazuje na to, że tradycyjnie 1 września, choć na nieco zmienionych zasadach, uczniowie wrócą do szkół. Co z nauczycielami? W mediach pojawiają się pogłoski o planowanym strajku, który miałby zacząć się właśnie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

Do tych doniesień odniósł się prezes ZNP Sławomir Broniarz.

– Strajk teraz? To są wymysły „dziennikarza”. Nie ma tematu strajku – zapewnił w rozmowie z „Głosem Nauczycielskim”. Jednocześnie zastrzegł, że kierowana przez niego organizacja nie akceptuje planów Sejmu: 58-procentowej podwyżki dla posłów i ministrów oraz 6-procentowej dla nauczycieli.

W ocenie Broniarza, który był twarzą strajków z 2019 r., kiedy nauczyciele zawiesili swoją pracę na prawie miesiąc, pracownicy oświaty mają wiele powodów do odmowy wykonywania obowiązków. Jak podkreślił prezes ZNP, rząd nie zapewnia nauczycielom wystarczającego bezpieczeństwa w obecnej sytuacji. Dużą część pracowników oświaty stanowią osoby po 60. roku życia, czyli z grupy szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem.

– Chcemy, by kadra nauczycielska była poddawana obowiązkowym testom na obecność koronawirusa. Nauczyciele muszą również zostać wyposażeni w niezbędną ilość środków ochrony osobistej – wskazał Broniarz w rozmowie z money.pl.

 

 

Źródło: pomorska.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze