Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NATO: Misja w Afganistanie będzie kontynuowana mimo wycofania się amerykańskich wojsk

DZ 17:58 30 listopada 2020
Misja NATO w AfganistanieTwitter Resolute Support (@ResoluteSupport)
Misja NATO w Afganistanie będzie kontynuowana mimo wycofywania się stamtąd amerykańskich wojsk. Poinformował o tym szef sojuszu Jens Stoltenberg. Przyszłość misji będzie jednym z tematów rozpoczynającego się jutro wirtualnego posiedzenia ministrów spraw zagranicznych krajów NATO.

Pytania o przyszłą obecność NATO w Afganistanie pojawiły się, gdy Stany Zjednoczone zapowiedziały, że do końca roku wycofają do domu około dwa tysiące żołnierzy. To właśnie Amerykanie stanowili jak dotąd trzon wojsk Sojuszu w Afganistanie.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że już obecnie żołnierze z krajów europejskich stanowią ponad połowę całej misji. Ta będzie kontynuowana co najmniej do maja. Jeśli do tego czasu talibowie porozumieją się z rządem w Kabulu, ewentualna umowa będzie zobowiązywała wszystkie wojska NATO do opuszczenia kraju.

- To oznacza dla nas trudny wybór i dylemat. Możemy bowiem zostać, bo oceniamy, że talibowie nie spełnili swoich obietnic, ale ryzykujemy wówczas przedłużające się walki. Możemy też wyjść, ale ryzykujemy zaprzepaszczenie wszystkiego, co osiągnęliśmy w walce z międzynarodowy terroryzmem - dodał Stoltenberg.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze