Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

K. Sz. 11:40 15 kwietnia 2018
pixabay
Dziś obchodzimy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem "Weźmijcie Pismo Święte". Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki.

"Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" to hasło towarzyszące wydarzeniu, a przedmiotem lektury w tym roku jest List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Teksty Nawiązują do życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc.

W Wawelskiej katedrze odbędzie się uroczysta celebracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej.

Do wszystkich parafii w Polsce został przesłany "Przegląd biblijny”, zawierający materiały na tydzień biblijny tj. homilie, rozważania, katechezy biblijne, materiały do spotkań w grupach, a także plakaty, materiały do lektury Listu do Rzymian, rozważania oraz antologia tekstów biblijnych i poetyckich.

Celem działania Dzieła Biblijnego jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła oraz kształtowanie duchowości i kultury biblijnej w duszpasterstwie, a także w indywidualnej formacji wiernych.

Źródło: Niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze