Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NABU będzie współpracować z CBA. To pierwsze takie porozumienie ukraińskiej służby antykorupcyjnej

ap 12:39 13 maja 2016
cba.gov.pl
Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda i Dyrektor Narodowego Antykorupcyjnego Biuro Ukrainy Artem Sytnyk podpisali memorandum o współpracy. To pierwsze takie porozumienie NABU zawarte z inną zagraniczną służbą antykorupcyjną – poinformowało CBA.

Podczas podpisania memorandum, Ernest Bejda podkreślił, że Centralne Biuro Antykorupcyjne czuje się zaszczycone, że powstała w 2014 roku ukraińska służba będzie budowana na bazie polskiego doświadczenia.

Dyrektor NABU przyznał, że kierowana przez niego służba badała doświadczenia walki z korupcją wielu krajów i zdecydowała o wyborze, w jej ocenie najlepszego rozwiązania, czyli modelu polskiego z powodzeniem prowadzonego od 10 lat. Właśnie dlatego, pierwsze porozumienie o współpracy z inną zagraniczną służbą podpisane zostało właśnie z CBA.   
Jak informuje w komunikacie CBA, celem wizyty przedstawicieli NABU w Warszawie oprócz podpisania memorandum była  wymiana doświadczeń w zakresie zwalczania i zapobiegania korupcji. Podczas spotkań rozmawiano na temat wzajemnej współpracy przy realizacji działań dochodzeniowych, operacyjnych, kontrolnych oraz analitycznych w zakresie rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania korupcji w oparciu o istniejące kanały współpracy międzynarodowej, szkoleń funkcjonariuszy, programów edukacyjnych czy wymiany ekspertów.

Źródło: cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze