Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MSZ publikuje specjalne numery dla poszkodowanych w wypadku na Węgrzech

ASy 14:45 9 sierpnia 2020
Zniszczony autokar z polskimi pasażerami PAP/EPA/Ferenc Donka
Rodziny poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru na Węgrzech mogą uzyskać informacje dzwoniąc na specjalne numery telefonów - poinformowało właśnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak dodano, organizator wysłał na Węgry transport zastępczy.

MSZ poinformowało także, że w nocy z soboty na niedzielę o godz. 2.30 w okolicy miejscowości Kiszuknfeleghaza na południu Węgier, doszło do wypadku autobusu wiozącego polskich turystów z Bułgarii do kraju.

Resort zapewnił, że poszkodowani zostali objęci opieką polskich służb konsularnych.

Na miejsce zdarzenia udaje się Konsul RP w Budapeszcie.

- Rodziny poszkodowanych mogą uzyskać informacje pod numerami telefonu organizatora wyjazdu: 33 811 04 54, 33 811 04 55 oraz pod numerem 0036 305 333 036 - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Resort przekazał, że organizator wypoczynku wysłał na Węgry transport zastępczy, dzięki któremu turyści, którzy nie odnieśli obrażeń, będą mogli wrócić do kraju.

Wcześniej MSZ informowało, że w wypadku ranne zostały 34 osoby.

Do wypadku doszło na autostradzie M5 koło miasta Kiskunfelegyhaza, która jest jedną z głównych magistrali komunikacyjnych kraju. Liczące ponad 30 tys. mieszkańców Kiskunfalegyhaza to miasto w środkowych Węgrzech, w komitacie Bacs-Kiskun, w środkowej części Międzyrzecza Dunaju i Cisy.

 

Źródło: MSZ, pap

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze