Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MS: jesteśmy gotowi zaopiniować prezydenckie projekty o KRS i SN

ds 15:25 6 września 2017
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Ministerstwo Sprawiedliwości jest gotowe zaopiniować projekty ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym, jeśli prezydent o to wystąpi – mówił szef gabinetu politycznego ministra Zbigniewa Ziobry Jan Kanthak.

– Prezydent, ani jego Kancelaria nie zwracała się do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o konsultacje czy współpracę przy tworzeniu prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym – dodał.

Zbigniew Ziobro odnosił się pod koniec sierpnia do propozycji prezydenta dotyczących SN i KRS. – Będę bardzo uczciwie i rzetelnie oceniał propozycje pana prezydenta, jeśli prezydent będzie chciał się wcześniej do mnie zwrócić z prośbą o konsultacje, opinie, bo tak wiele mówił o potrzebie wzajemnego opiniowana, to jestem gotów też tę opinię wyrazić, zanim ten projekt ujrzy światło dzienne - by nie było później nieporozumień, że projekt spotyka się z jakimś krytycznym przyjęciem – powiedział Ziobro w TVP Info.

Jak dodał, wierzy, że prezydent przygotuje taki projekt, "z którego wszyscy będziemy zadowoleni". – Chciałbym głosować za tym projektem i pomóc panu prezydentowi w osiągnięciu osobistego sukcesu i sukcesu nas wszystkich - czyli uzdrowienia polskiego systemu sprawiedliwości – podkreślił minister.

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze