Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MRiPS: Rządowe tarcze antykryzysowe realnym wsparciem dla przedsiębiorców

IO 14:54 19 lutego 2021
Canva
Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg podkreśliła znaczenie wielowymiarowych działań prowadzonych przez rząd, które są realnym wsparciem polskiej gospodarki oraz Polaków w powrocie do normalności.

Od początku szybko i skutecznie wspieraliśmy polskie przedsiębiorstwa, ratując firmy i miejsca pracy – mówiła minister Maląg. – Przeznaczyliśmy na ten cel rekordowe środki w wysokości 185 mld zł, dzięki czemu udało się uratować 6,5 mln miejsc pracy.

Te działania przełożyły się na sytuację na rynku pracy. Stopa bezrobocia, która długo utrzymywała się na poziomie 6,1 proc, obecnie nieznacznie wzrosła. – To wzrost zwykle notowany w styczniu, związany z sezonowością niektórych prac – wyjaśniała minister Maląg.

Dodała, że prognozy ekonomiczne są optymistyczne. Realizowane konsekwentnie działania antykryzysowe zostały dostrzeżone i pozytywnie ocenione przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Polska jest dobrze przygotowana do okresu ożywienia. Według ekspertów realizacja wdrażanych programów wsparcia przebiegała zasadniczo szybko i skutecznie, co powinno pomóc w ograniczeniu długoterminowych skutków pandemii dla gospodarki. Rzeczywisty obraz sytuacji, opartej na rzetelnych danych zauważa także Komisja Europejska, która przedstawiła bardzo dobre dane dla Polski. Polska jest wymieniana w czołówce krajów z bardzo wysoką wiarygodnością finansową i gospodarczą.

- Polski rząd dba o to, aby nasza gospodarka w jak najmniejszym stopniu odczuła skutki pandemii – podkreślała Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
Przypomniała, że w ubiegłym roku w ramach tarcz finansowej i antykryzysowej rząd wsparł ponad 300 tys. Przedsiębiorców, którzy skorzystali z rozmaitych instrumentów wsparcia.

Ostatnia uruchomiona 15 stycznia, tarcza 2.0 jest skierowana głównie do mikro i małych firm. Kolejne 5 mld zł trafi do przedsiębiorstw w fazie lockdownu. Wiceminister Semeniuk zapowiedziała też nowe programy, które wkrótce wprowadzi Rząd Premiera Morawieckiego – „Krajowy Plan Odbudowy” i „Nowy Polski Ład”.

Źródło: Materiały prasowe

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze