Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mosiński: Trzaskowski jest postrzegany jako dubler swojej poprzedniczki

A.N. 20:09 21 maja 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Łukasza Jankowskiego w kolejnej odsłonie programu „Oddaję Państwu głos” był poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński. Polityk odniósł się między innymi do kampanii wyborczej prowadzonej przez Platformę Obywatelską.

Jan Mosiński zauważył, że Rafał Trzaskowski poprzez brutalną kampanię będzie próbował za wszelką cenę odbudować pozycję PO na polskiej scenie politycznej.

– Rafał Trzaskowski jest politykiem znanym, natomiast postrzegany jest jako dubler pani Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Bez wątpienia wszedł ostro w tę kampanię wyborczą, chyba zbyt ostro, bo zagroził czystkami w telewizji publicznej, natomiast pan Rafał Trzaskowski ma też sporą liczbę wpadek, jeśli chodzi o prezydenturę warszawską i myślę ze to będzie osią komentarzy i oceniania jego zdolności jako potencjalnego przyszłego prezydenta.  – wskazywał poseł.

Polityk zaznaczył, że Platforma nie liczy na wyborczą wygraną. Jej działania są obliczone na poprawę wizerunku po klęsce Małgorzaty- Kidawy Błońskiej.

– Nie sądzę, żeby wygrał te wybory. Jego rolą jest odbudowanie pozycji PO tak aby liderowała po stronie opozycyjnej. Ten fatalny wynik pani Kidawy – Błońskiej spowodował, że także notowania Platformy jako formacji politycznej zaczęła pikować ostro w dół. Jego podstawą rolą nie jest wygranie wyborów prezydenckich. (…) Głównym zaleceniem strategów jest to by odbudować pozycję dominująca, która będzie konsumować poszczególne przystawi, jak skonsumowała Nowoczesną. – powiedział gość Telewizji Republika.

– Zauważmy, że Rafał Trzaskowski ma wokół siebie sporą grupę osób, które działają na portalu wyjątkowo hejterskim. Mówię o sokuzburaka.pl i podejrzewam ze obok pewnych działaczy kodu będzie sięgał do inspiracji tego portalu i myśli w nim zawartych co prędzej czy później może zohydzić tę kandydaturę w odbiorze społecznym.  – dodał Mosiński.

Przypomniał także, że Rafał Trzaskowski ma powiązania z aferą reprywatyzacyjną.

– Komisja Reprywatyzacyjna nadal działa. Pan Rafał Trzaskowski ma wiele wspólnego z reprywatyzacją. Nie tylko przejął działalność po Hannie Gronkiewicz-Waltz, ale przypomnijmy ze w latach 2013 -2014, kiedy był ministrem administracji i cyfryzacji dokonywał pewnych decyzji administracyjnych, technicznych (…) jeśli chodzi o reprywatyzację. Jak podawał jeden z portali, w tym czasie zreprywatyzował 55 nieruchomości.  (…) Ten temat będzie powracał w kampanii wyborczej i będziemy się zapewne do tego odnosić. 

Poseł nakreślił także, z jakimi środowiskami  jest związany prezydent Warszawy.

– Głównym zapleczem wsparcia dla Platformy nie ukrywajmy są KOD czy Obywatele RP. Rafał Trzaskowski poprzez ostrą kampanię zasysa ten elektorat. On jest im niezbędny do bardzo negatywnej, brutalnej kampanii wyborczej. Rafał Trzaskowski mówi o walce – walce w znaczeniu pejoratywnym. (…) Na tym będzie budował swoją kampanię wyborczą.– ocenił Mosiński.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze