Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mosiński: Każda partia ma takie same możliwości. Metoda D'Hondta jest taka sama dla wszystkich

AS 20:53 15 października 2019
Telewizja Republika
Gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika "W punkt" byli posłowie: Jan Mosiński z PiS oraz Paweł Szramka z Kukiz'15. – Nie udało się zdobyć większości. Platforma też nie ma większości, a już pozuje do tego, że będzie rozgrywającym w Senacie. Będzie walka o to, kto będzie miał większość w Senacie i kto będzie marszałkiem - powiedział polityk PiS.

– Osiągnęliśmy wynik, na który nie wskazywały żadne sondaże. To pokazuje, że ludzie postawili na racjonalne centrum - stwierdził poseł Kukiz'15.

 – Kukiz'15 i PSL to jest taka ciekawa mieszanka. Kukiz'15 to świeżak polityczny a PSL to ugruntowana pozycja w polityce i to daje ciekawe połączenie - mówił. 

Politycy odnieśli się także do sytuacji w Senacie. – Nie udało się zdobyć większości. Platforma też nie ma większości, a już pozuje do tego, że będzie rozgrywającym w Senacie. Będzie walka o to, kto będzie miał większość w Senacie i kto będzie marszałkiem - powiedział Jan Mosiński.

– Uważam, że pan marszałek Karczewski jest dobrym marszałkiem, pokazał to przez cztery lata i powinien uzyskać poparcie, być może przy udziale PSL-u - dodał polityk PiS.

– Nie składamy żadnych deklaracji personalnych. Czas pokaże. To jest bardzo ciekawy okres. Można było ten senat wygrać - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości, który przypomniał też sugestie Marka Jurka, który zaproponował, żeby marszałkiem Senatu przy wsparciu PiS-u został senator PSL Jan Filip Libicki.

Paweł Szramka stwierdził, że PSL+Kukiz'15 osiągnęło bardzo dobry wynik. – Ugrupowanie opozycyjne, czy ma 200 posłów, czy 20 to nie maż takiego znaczenia, w momencie kiedy jest jedna partia rządząca - ocenił.

– Takim samym głosem będziemy dysponować my i takim samym PO. Myślę, że nie od ilości głosów, a od ich merytoryki będzie zależeć to, czy partia rządząca będzie się z nim liczyć - podkreślił polityk Kukiz'15.

 – Myślę, ze Kosiniak-Kamysz osiągnął dobry wynik - ocenił wynik wyborczy lidera PSL.

– Panu Kosiniakowi-Kamyszowi nie udało się pociągnąć elektoratu za sobą, ponieważ nie jest lubiany na wsi - powiedział Jan Mosiński.

– Każda partia ma takie same możliwości. Metoda D-Hondta jest taka sama dla wszystkich, nie jest naszą winą, że po raz cztery z rzędu wygraliśmy wybory - dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze