Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mosiński: Artur Górski chciał służyć ojczyźnie również za cenę życia

kg 21:47 1 kwietnia 2016
Telewizja Republika
– Młody wiekiem, ale jakże dojrzały, oparty na trzech istotnych przymiotach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Bohatersko walczył z chorobą, która nie była do pokonania, pokazywało to jego hart ducha. Chciał służyć ojczyźnie, to było dla niego najważniejsze. Również za cenę życia. Arturze dziękujemy Ci za Twoją wrażliwość społeczną. Te wszystkie projekty były z jego udziałem. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale przestrzeń bez niego będzie trudno zapełnić – wspominał śp. Artura Górskiego poseł PiS Jan Mosiński.

Poseł PiS Maks Kraczkowski ocenił, że jego partia wykazuje się myśleniem w kategorii perspektywicznej, ponieważ do tej pory poprzednie rządy brały, co się dało oraz czerpały z Funduszu Rezerwy Demograficznej, kiedy okazywało się, że jest taka potrzeba. Jak dodał, dzisiaj została uruchomiona inicjatywa prospołeczna, zaś opozycja krytykuje program 500+ ze względów politycznych. – .Nowoczesna, która tak chętnie zgłaszała wnioski o przerwę, krytykowała projekty PiS-u, sama była bezpłodna, jeśli chodzi o jakiekolwiek projekty ustaw do momentu, kiedy dziennikarza nie wykazali, że ograniczają się do krytyki i przerw. Jeden z ich pierwszych projektów dotyczył ograniczenia uprawnień związków zawodowych. Opinia Sądu Najwyższego była miażdżąca – powiedział.

"Chcemy dawać impuls każdej rodzinie"

Z kolei Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że w programie 500+ wyraźnie zapowiedziano ożywienie gospodarcze. Jak dodał, premier Szydło zapowiedziała, że projekt będzie poszerzany, jeśli będą takie możliwości. – Chcemy dawać impuls każdej rodzinie, żeby każda rodzina mogła z tego korzystać. To inwestycja w rodzinę. To szansa, że ludzie młodzi zostaną w kraju, dla nich tworzymy rynek. Ta inwestycja wróci do Polski. Pobudzamy gospodarkę, analitycy szacują, że PKB wzrośnie o około 0,5 proc. – stwierdził.

Mosiński podkreślił, że wiele osób złości fakt, że projekt ruszył. Według niego media zajmują się pobocznymi wątkami, zamiast skupić się na założeniach programu. – Na to wszystko pieniądze są zabezpieczone. Premier Szydło ma plan, jest program ministra Morawieckiego. Niech opozycja zajmie się pracą – zaapelował.

"To taki kanon i klasa, któremu trzeba oddać hołd"

Politycy PiS-u wspominali również śp. Artura Górskiego, który zmarł dzisiaj rano po długotrwałej walce z białaczką. Kraczkowski ocenił posła, jako mądrego i skromnego człowieka, który był w dodatku bardzo pracowity. – Te ostatnie miesiące pokazały dużą klasę Artura. Pokazały, że nawet w bardzo ciężkim stanie nie opuszczał zajęć sejmowych, głosowań. To był staromodny polityk w dobrym tego słowa znaczeniu, świetnie wykształcony. Myślę, że to taki kanon i klasa, któremu trzeba oddać hołd – powiedział poseł PiS.

Kraczkowski przypomniał, że śp. Artur Górski zawsze starał się działać na zasadzie osoby koordynującej prace, ale unikał szczególnej ekspozycji. – Na pewno to spory dorobek, umocnił struktury. Doprowadził do tego, że nazwisko tego polityka stało się brandem dla licznej rzeszy wyborców – powiedział.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze