Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mosbacher zapewnia: ustawa 447 nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń

pmb 13:20 13 maja 2019
Flickr/Financial Times/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Powtarzam – ustawa JUST (447) nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń. Jest to jednorazowy raport dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji – napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Do zapisów amerykańskiej ustawy 447 odniósł się też w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił "są ludzie, narodowości na świecie, różne państwa, które domagają się od Polski odszkodowań za czasy, kiedy Polacy byli mordowani przez Niemców. Czy potomkowie tych pomordowanych mają dziś komuś coś oddawać. To byłby świat postawiony na głowie. Nie ma zgody rządu PiS na taką niesprawiedliwość".

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce zapewnia, że nie ma się czego obawiać. "Powtarzam – ustawa JUST (447) nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń. Jest to jednorazowy raport dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji" – napisała Georgette Mosbacher na Twitterze.

Źródło: twitter.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze