Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki zapewnia, że plan rozwoju zaczyna być widoczny. "Niskie bezrobocie to efekt dobrego działania rządu"

ds 15:32 10 maja 2017
Mateusz Morawieckifot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
– Rekordowo niski poziom bezrobocia w Polsce (stopa bezrobocia na koniec kwietnia wyniosła 7,7 proc. – red.) jest efektem bardzo dobrego działania po stronie gospodarczej naszego rządu – ocenił w środę wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki, podczas środowej konferencji prasowej w Krakowie, zaznaczył, że „plan odpowiedzialnego rozwoju zaczyna działać w praktyce”.

– Przedstawiciele rządu są szczególnie dumni z niskiego bezrobocia, bo model gospodarczy gabinetu Beaty Szydło to nie jest model neoliberalny, czyli rozczepienie społeczeństwa od gospodarki, tylko to jest poszukiwanie równowagi pomiędzy celami społecznymi, celami solidarnościowymi i celami gospodarczymi – mówił minister rozwoju i finansów.

Jak dodał wicepremier, nowe miejsca pracy powstają zarówno w przemyśle, jak i sektorze finansowym. Morawiecki podkreślił, że obecnie odnotowuje się najmniej wyjazdów Polaków za pracą z kraju w ciągu ostatnich 15 lat.

– Właściwie po raz pierwszy pojawiają się też istotne powroty. To się udaje realizować w praktyce i z tego jestem szczególnie szczęśliwy – mówił.

Wczoraj MRPiPS podało, że stopa bezrobocia na koniec kwietnia wyniosła 7,7 proc. To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,7 proc. mniej niż rok temu. Jak podkreślił resort, tak niskiego wskaźniku bezrobocia nie zanotowano od 26 lat.

 

Źródło: wPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze