Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Z Wielkiej Brytanii do kraju w ciągu najbliższych lat wrócić może nawet kilkaset tysięcy Polaków

lml 14:15 1 września 2016
facebook.com/MinisterstwoRozwoju
– Polska jest bardzo dobrym miejscem do inwestycji i wiele brytyjskich firm dobrze o tym wie, niezależnie od wyników referendum. Już teraz działa u nas wiele firm z Wielkiej Brytanii i jeździmy na "roadshow" do wielu różnych krajów i zapraszamy firmy brytyjskie, niemieckie, amerykańskie, ponieważ mamy wiele aktywów: wysoko wykwalifikowaną kadrę, wysoki poziom bezpieczeństwa – właśnie organizowaliśmy Światowe Dni Młodzieży i nie doszło do żadnych przestępstw, a przyjechało do nas 2,5 mln osób – mówił na antenie BBC Radio 4 Today wicepremier Mateusz Morawiecki, który przebywa z wizytą w Londynie.

Minister rozwoju, Mateusz Morawiecki, przebywa z wizytą w Londynie. Jeszcze dziś ma spotkać się m.in. z Liamem Foxem, ministrem ds. handlu, zaś wystąpi w programie telewizyjnym BBC "Newsnight".

Podczas rozmowy na antenie BBC "Radio 4 Today", Mateusz Morawiecki wskazał, że "Polska jest bardzo dobrym miejscem do inwestycji i wiele brytyjskich firm dobrze o tym wie, niezależnie od wyników referendum". – Już teraz działa u nas wiele firm z Wielkiej Brytanii i jeździmy na "roadshow" do wielu różnych krajów i zapraszamy firmy brytyjskie, niemieckie, amerykańskie, ponieważ mamy wiele aktywów: wysoko wykwalifikowaną kadrę, wysoki poziom bezpieczeństwa – właśnie organizowaliśmy Światowe Dni Młodzieży i nie doszło do żadnych przestępstw, a przyjechało do nas 2,5 mln osób – dodał.

Zdaniem wicepremiera, Polacy mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii, mogą wrócić do kraju.  – Wierzę, że wiele osób wróci. Nie wiem, jak wiele ich będzie. W Wielkiej Brytanii jest ok. 900 000 Polaków, kilkaset – stwierdził minister rozwoju. Odnosząc się do ataków na Polaków, które mają miejsce w Wielkiej Brytanii po Brexicie, w tym zabójstwa Polaka, wicepremier wskazał, że stawiają one "znak zapytania dla wielu polskich rodzin w Wielkiej Brytanii".

Źródło: bankier.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze