Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Wierzę, że Mieszkanie+ to epokowy program

EmaPob 11:22 12 grudnia 2016
Telewizja Republika
– Wierzę, że Mieszkanie+ to epokowy program. Mamy brak 2-3 milionów mieszkań w najbliższych 10-20 latach - powiedział Mateusz Morawiecki, inaugurując konferencję "Mieszkanie Plus w samorządach".

Jak mówił Mateusz Morawiecki na GPW, w trakcie konferencji „Mieszkanie+ w samorządach”:

„Wierzę w to głęboko, że ten program jest epokowy. Zmienia naszą rzeczywistość, dlatego zrobię wszystko, żeby pomóc wszystkim, którzy są w to zaangażowani. Cieszę się, że w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju utworzone są narzędzia inżynierii finansowej, które mają na celu te braki mieszkaniowe zredukować i skonfigurować całą przestrzeń legislacyjną pod potrzeby realizacji programu”

„Mamy brak 2-3 milionów mieszkań w najbliższych 10-20 latach”

„Ten deficyt jest naprawdę ogromny. Mówimy czasami 600-700 tys., ale jak dodamy do tego tę substancję mieszkaniową, która się dekapitalizuje, jak popatrzymy na mieszkania wielkiej płyty, które były robione od początku lat 70, czyli mamy 40 lat, a one  były budowane na 40-50 lat. Z tej perspektywy patrząc mamy brak nie miliona mieszkań, tylko być może 2-3 milionów mieszkań w najbliższych 10, 15, 20 latach. A więc gigantyczny zasób”

Wicepremier stwierdził, że program Mieszkanie+ ma szanse zmienić naszą rzeczywistość i stworzyć perspektywy do powrotu ludziom, którzy wyjechali.

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze