Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: Wielu ministrów w Europie zazdrości nam rozwoju gospodarczego. Prognozy lepsze, niż przewidywaliśmy

ds 21:45 5 września 2017
Mateusz MorawieckiTelewizja Republika
— Sukces w polskim ministerstwie rozwoju oraz finansów jest dostrzegalny na całym świecie — mówił na antenie Telewizji Republika wiceminister, szef resortów finansów oraz rozwoju. Mateusz Morawiecki był gościem Tomasza Sakiewicza podczas Forum Ekonomicznego 2017.

– Patrząc na prognozy wielu instytucji finansowych jeszcze 9 miesięcy temu, wiele prognozowało wzrost ok. 2 proc. Ostatni wzrost natomiast jest o wiele większy. Przeanalizowano nasze dane i okazało się, że wzrost jest lepszy, niż można byłoby to sobie wymarzyć. To świadczy o mocnej pozycji naszego kraju i dobrej sytuacji gospodarczej – mówił wiceminister w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem.

Jak dodał Mateusz Morawiecki, "wzrost wynagrodzeń, wzrost PKB, spadek bezrobocia, niższa inflacja i nadwyżka budżetowa, to tylko część sukcesów. Sytuacja w budżecie wygląda dobrze, ale nie zasypiamy gruszek w popiele, cały czas udoskonalamy nasze błędy i naprawiamy funkcjonowanie całego budżetu, a co za tym idzie, całej gospodarki".

– Uszczelnienie przemytu paliwa i systemu VAT-owskiego to duży sukces polskich służb. To oni w deszczu, śniegu czy słocie kontrolowali cysterny i uszczelnili nieprawidłowości, a wręcz doprowadzili do zaniku części przestępstw. Kolejną sprawą jest wzmocnienie cyberbezpieczeństwa. Postawiliśmy bardzo wiele na działalność cyberarmii i specjalistów, którzy unowocześnili nasze systemy komputerowe tak, by przestępstwa nie miały miejsca – mówił wicepremier.

– Sukces w polskim ministerstwie rozwoju oraz finansów jest dostrzegalny na całym świecie. Wielu ministrów czy resortów zazdrości naszej sytuacji i tego, w jaki sposób się rozwijamy. Co ważne, rozwijamy się bardzo szybko i to przerosło nawet nasze oczekiwania. Będziemy rozwijać się prężnie, a nasza gospodarka już stanowi ważny punkt w gospodarce międzynarodowej – dodał na koniec.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze