Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki w Klubie Ronina: Cieszymy się z tego, że nie obniżono ratingu Polski, biorąc pod uwagę dość mocne fundamenty oraz perspektywy rozwojowe

zm 11:42 17 maja 2016
FLICKR/KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW/domena publiczna
O Planie Odpowiedzialnego Rozwoju dla Polski i gospodarczej sytuacji naszego kraju mówił podczas wczorajszego spotkania w Klubie Ronina wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Wicepremier wziął udział w dyskusji nad "Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Fundację Solidarności Dziennikarskiej i Klub Ronina na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

– Cieszymy się z tego, że Moody’s nie obniżył tego ratingu, biorąc pod uwagę dość mocne fundamenty oraz perspektywy rozwojowe. Myślę, że przeczytali plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – mówił polityk, komentując ogłoszony w nocy z piątku na sobotę rating Polski. (Agencja Moody's ogłosiła swoją decyzję. Rating Polski bez zmian)

Wicepremier podkreślał podczas spotkania, że należy dbać o całość gospodarki kraju, a nie tylko niektóre jej obszary, oraz podkreślił potrzebę zlikwidowania tzw. Polski resortowej, co ma zapewnić symetryczny rozwój kraju.

– Dzisiaj ponad 65 procent długu państwowego jest w rękach zagranicznych inwestorów, więc nie możemy, ani nie chcemy sobie pozwolić na to, by w jakikolwiek sposób sytuację zdestabilizować. A zatem bierzemy to pod uwagę – dodał wicepremier.

Źródło: Telewizja Republika, wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze