Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki w Brukseli w imieniu V4: w kwestiach polityki migracyjnej są zasady, których się trzymamy

AN 12:38 24 września 2020
Rozmowy w Brukseli dotyczyły m.in. nowej propozycji KE w sprawie migracji i azylu.Portal TV Republika
W Brukseli po godz. 10 rozpoczęło się spotkanie premierów Polski, Czech i Węgier: Mateusza Morawieckiego, Andreja Babisza i Viktora Orbana z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Grupa Wyszehradzka ma jednoznaczne spojrzenie na kwestię migracji, są pewne zasady, których się trzymamy - mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE. Chodzi o skuteczną politykę kontroli na granicach i pomoc w miejscach pochodzenia potencjalnych migrantów. Premierzy Polski, Węgier i Czech spotkali się w czwartek w Brukseli w Ursulą von der Leyen.

Na briefingu po spotkaniu Morawiecki powiedział, że jednym z tematów rozmowy był kwestia migracji. Jak mówił premierzy V4 przedstawili wstępny punkt widzenia.

– Tutaj mamy z naszymi przyjaciółmi z Grupy Wyszehradzkiej bardzo jednoznaczne spojrzenie na to. Są pewne zasady, których się trzymamy dotyczące konieczności zapewnienia jak najbardziej rygorystycznych i skutecznych polityk dotyczących kontroli na granicach, pomocy w miejscach, z których potencjalnie migranci mogą migrować do Europy, ale także oczywiście pomocy takiej jak choćby Polska teraz udziela Grecji poprzez transport (...) 156 domów w miejsce, które doświadczyło ostatnio tragedii - wskazał.

Szef polskiego rządu poinformował, że rozmawiano także o budżecie odbudowy Europy po pandemii Covid-19 i kolejnym wieloletnim budżecie UE. – Tutaj była dyskusja o narodowych planach odbudowy w kontekście Covidu i po Covidzie - powiedział. – My z całą mocą podkreślamy również to, że wszystkie ustalenia, które wcześniej były zawarte podczas Rady Europejskiej muszą obowiązywać - zaznaczył Morawiecki.

Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze