Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Morawiecki: trzeba przyspieszyć proces szczepień i chronić obywateli Polski i Unii Europejskiej

ar 14:50 4 marca 2021
Mateusz MorawieckiFot. PAP/Radek Pietruszka
Dokładnie rok temu zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Stwierdzono go dokładnie 4 marca 2020 roku w szpitalu w Zielonej Górze u 66‑letniego mężczyzny, który przyjechał autokarem z Niemiec. Premier Mateusz Morawiecki podsumował cały ten czas oraz przedstawił analizę, na której widać efekty szczepień.

- W tak szczególny dzień, jak ten, gdy mija dokładnie rok od wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce, takich wiadomości potrzebujemy. Poświęcenie i ciężka praca milionów ludzi w Polsce i na całym świecie, od naukowców, poprzez lekarzy, a skończywszy na dostawcach leków i pielęgniarkach, które podają dawki szczepionki, przynoszą wymierne rezultaty! - napisał premier na swoim profilu na Facebooku. 

- Oto grafika, na której widać efekty szczepień: zakażeń u zaszczepionych medyków jest >20x mniej! Wniosek jest jeden - trzeba przyspieszyć ten proces i chronić obywateli Polski i Unii Europejskiej! - stwierdził Morawiecki.

- Apeluję do European Commission i Europejskiej Agencji Leków o jak najszybsze zatwierdzenie szczepionki Johnson & Johnson, dopuszczonej już w USA. Nie ma czasu do stracenia! Liczy się każdy dzień! - uważa premier. 

Źródło: facebook.com/MateuszMorawiecki

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze